Investice do rozvoje vzdělávání
   Tisknout

Slovní úloha o směsích


Příklad č.:  1128
www.SbirkaPrikladu.eu/p/1128

Zařazen do skupin:
Slovní úlohy s lineárními rovnicemi
Stupeň školy:
2.stupeň ZŠ

Autor:
Eva Kopcová
Obtížnost dle autora:
3
Obliba dle uživatelů:

Zadání příkladu


Smísíme-li 10 kg sušených jablek 25 kg sušeného ananasu dostaneme směs, která se bude prodávat za 100 Kč za 1 kg. Kolik stojí 1 kg sušeného ananasu, jestliže 1 kg sušených jablek stojí 150 Kč?
×

Řešení příkladu není k dispozici

Výsledek příkladu


Sušený ananas se prodává za 80 Kč za 1 kg.
×